Робота з батьками. Батьківські збори

 

 

Засідання № 1 серпень

1.    Підсумки оздоровчого періоду.

2.    Перспективи та завдання розвитку ЗДО на 2018/2019 н.р.

3.    Відкритий мікрофон (обмін думками)

 

Засідання № 2 квітень

1.    Збори батьків майбутніх першокласників

 

Засідання № 3 серпень

1.     Результативність роботи ЗДО у  2018/2019 н.р.

2.     Реалізація змісту Програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»

3.     Про роботу у літній оздоровчий період

 

 

 

Пам’ятка з профілактики грипу та інших гострих

 

респіраторних інфекцій (ГРІ)

 

ГРІ — це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передавання та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого полягає у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передавання вірусу грипу — повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

 

 

 

                                      Профілактика захворювань

 

 

 

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ.

 

 

 

1.              Ефективними, особливо в період підвищення захворюваності, фахівці відзначають такі методи профілактики:

 

  - повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;

 

  - загартовування та часте провітрювання приміщень;

 

 - вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

 

2.              Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

 

- часто мити руки з милом, особливо після відвідування;

 

- прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;

 

 - широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

 

  

 

                            На що необхідно звернути увагу.

 

 

 

 Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу в різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з’явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми) навіть на тлі субфебрильної температури тіла. Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі — загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період грипу коливається від декількох годин до 3 діб.

 

 Здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3–5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки. 

 

У перші години температура тіла може сягати 39–40 °С, утримуватись на такому рівні 2–3 доби. Проте якщо гарячка триває й надалі або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше ніж 5–7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень. Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно починати самолікування, це небезпечно! Завдяки своєчасному і правильному лікуванню хвороба закінчується повним одужанням.

 

Умови зарахування дитини до закладу

 

Міністерство освіти і науки України у зв’язку із численними зверненнями громадян щодо оформлення медичної довідки для зарахування дітей до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів просить звернути увагу територіальних органів охорони здоров’я на таке (лист МОНУ №1/9-139 від 18.03.2016).

 

Згідно з пунктом 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. № 305, прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

 

Також, Міністерством освіти і науки спільно з Міністерством охорони здоров’я було направлено лист до обласних та Київської міської державних адміністрацій від 29.09.2014 № 1/9-500/04.01.16/28103  щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення. Відповідно до вище викладеного, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину лише за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад.

 

 Доводимо також до відома, що згідно із Законами України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (статті 12 і 15) та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 27), з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні профілактичні щеплення є обов’язковими. Дітям, які не отримали  профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям  проведено  з  порушенням установлених  строків у зв’язку з медичними протипоказаннями,  при благополучній  епідемічній  ситуації   за   рішенням  консиліуму відповідних лікарів  вони можуть  бути  прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

 

Питання щодо відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією (для зарахування до загальноосвітнього навчального закладу – із залученням епідеміолога).

 

З огляду на зазначене, керівник навчального закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка, а для дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (незалежно від причин), додатково подається висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, у якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад.

 

Якщо лікарсько-консультативна комісія приймає рішення щодо заборони відвідування дитиною, у якої відсутні профілактичні щеплення, навчального закладу (при складній епідеміологічній ситуації та (або)  індивідуальних показниках), то питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішується місцевими органами управління освітою.

 

Зважаючи на викладене, МОЗ України та МОН України пропонують обласним, Київській міській державним адміністраціям при прийомі дітей до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів зазначені у листі рекомендації, стосовно вирішення окремих питань щодо зарахування та відвідування дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення, та відповідно до ситуації, що склалася на сьогодні з забезпеченням вакцинами, взяти до відома та використання в роботі.  Пропонуємо проводити належну роз’яснювальну роботу серед батьків щодо необхідності обов’язкових профілактичних щеплень.

 

Правила прийому дитини до закладу дошкільної освіти

 

                     Правила прийому до закладу дошкільної освіти

 

Відповідно до пункту 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. за № 305, прийом дітей до закладу здійснюється керівником закладу протягом календарного року на підставі:

 

1. Заяви батьків, або осіб, які їх замінюють;

 

2.Довідка від педіатра або сімейного лікаря закладу охорони здоров'я, у якому спостерігається дитина. У довідці повинно бути вказано: 

 

- прізвище, імя та по батькові дитини;

 

- дату народження;

 

- місце проживання;

 

-інформацію про стан здоров’я та можливість відвідування закладу дошкільної освіти.

 

3. Довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення;

 

4. Свідоцтва про народження дитини

 

5. Карта профілактичних щеплень (форма № 063/о).